Maddi Dayanışma Çağrısı

Yazar / Referans: 
BAK
Tarih: 
20.05.2016

Değerli Barış İçin Akademisyenler,

BAK bildirisini imzalamaları nedeniyle devlet üniversitelerindeki görevlerinden atılan ya da uzaklaştırılan imzacı arkadaşlarımızla maddi olarak da dayanışma göstermek amacıyla Eğitim-Sen bir dayanışma hesabı açtı; bu hesaba ilişkin bilgileri içeren afişi ekte gönderiyor, hesaba düzenli desteğinizi beklediğimizi hatırlatmak istiyoruz. Zira, sendikalı olan-olmayan herkesin desteğine açık olsa da hesabın düzenli olarak dolmasının, şimdilik büyük ölçüde biz, imzacıların desteğine bağlı olduğunu düşünüyoruz. 
O nedenle, en azından 3-4 aylık bir süre için mümkünse öğretim elemanlarının ayda 100 TL, araştırma görevlilerinin ise 50 TL ile hesaba düzenli katkı yapması, maddi kayba uğrayan arkadaşlarımıza maaşlarının tümü kadar olmasa da, her ay düzenli destek sağlanmaya başlanabilmesi için çok önemli. Hesapta düşündüğümüzün ötesinde bir birikim olursa, bu rakamın düşürülmesi için tekrar sizlere yazacağız.

Afişte, ayrı tutulan vakıf üniversiteleri ile Boğaziçi Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'ndeki imzacı arkadaşların vakıf üniversitelerinden atılan 28 kişiye destek sağlaması düşünüldü.

Eğitim-Sen dayanışma hesabına katkıda bulunanlar bunu destekbak@gmail.com adresine mesaj atarak bildirirlerse, takip yapmamız kolaylaşacaktır.

Dayanışmayla,

BAK Destek.